DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2022 R.

Trwamy w adwentowym oczekiwaniu; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, jak również młodzież i dorosłych, aby każdy niósł wraz z Maryją radość bliskości Chrystusa do swojego domu. 

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 11, 12 i 13 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Zachęcam do modlitwy o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich rodzin naszej wspólnoty. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Witold Ostafiński z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W czasie rekolekcji, w poniedziałek i wtorek nie ma Rorat.

Chorych odwiedzimy we wtorek 20 grudnia; prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i w kancelarii.

Dzisiaj można zaopatrzyć się w opłatki u p. Stanisława w kruchcie kościoła.

Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

W przyszłą niedzielę będzie kiermasz pierników przygotowanych przez uczniów naszej Szkoły; dochód będzie przeznaczony na leczenie Tobiasza.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

We wtorek wspominany św. Mikołaja, a we czwartek wychwalamy Boga w uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marzena Kajszczarek, Stanisław Rzeźniczak, Stanisław Jagocki. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.