I NIEDZIELA ADWENTU 2 GRUDNIA 2018 R.

Rozpoczynamy Adwent; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie chrześcijańskiego powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00, kiedy poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w czasie Eucharystii rodzice nałożą te medaliki swoim dzieciom.

Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, ponieważ one wzrastają i rozwijają się w rodzinach warto, aby nie byli sami. Będzie dla nich konkurs uczestnictwa, a na koniec nagrody za wytrwałość. Po Roratach Siostry Pasjonistki zapraszają najmłodszych na kakao i bułki w budynku szkoły. 

We czwartek dzień św. Mikołaja, zapraszamy szczególnie na 7.00 rano na roraty, aby skorzystać z dobroci jednego z najsłynniejszych świętych.

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 16, 17 i 18 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, aby skorzystać z daru rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Henryk Sławiński z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanejpotrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł.

Zapraszam katechetów na spotkanie w piątek o godz. 16.30.

Za tydzień w II Niedzielę Adwentu wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Dariusz Gutarowski. Prośmy dlaniego i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.