I NIEDZIELA ADWENTU 3 GRUDNIA 2017 R.

Rozpoczynamy Adwent; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie chrześcijańskiego powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00, kiedy poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w czasie Eucharystii rodzice nałożą te medaliki swoim dzieciom. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, ponieważ one wzrastają i rozwijają się w rodzinach warto, aby nie byli sami. Będzie dla nich konkurs uczestnictwa, a na koniec nagrody za wytrwałość. Po Roratach Siostry Pasjonistki zapraszają najmłodszych na kakao i bułki w budynku szkoły. 

We środę dzień św. Mikołaja, zapraszamy szczególnie na 7.00 rano na roraty, aby skorzystać z dobroci jednego z najsłynniejszych świętych.

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 17, 18 i 19 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, aby skorzystać z daru rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi o. dr Marek Skowroński OFMCap z Olsztyna.

Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanejpotrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł.

Zapraszam katechetów na spotkanie w piątek o godz. 16.30.

Za tydzień w II Niedzielę Adwentu wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Dzisiaj możemy wesprzeć ofiarami do puszek Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie „Niezabudka”. Za życzliwość dziękujemy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisława Urbańska, Helena Piotrowska, Bohdan Radecki i Ryszard Ratajczak. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.