I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 MARCA 2020 R.

Rozpoczął się kurs przedmałżeński; zapraszamy  na spotkania w poniedziałki w domu parafialnym o godz. 19.00.
Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościołów w naszej Diecezji.
Pamiętamy dzisiaj o Niezłomnych Żołnierzach, którzy złożyli ofiarę ze swego życia dla dobra naszej Ojczyzny.
Korzystajmy w wielkopostnym czasie z sakramentu pokuty, aby nasze przygotowanie do Wielkanocy było naznaczone jednością z Bogiem i ludźmi w komunii świętej; w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca; zachęcamy do korzystania z darów sakramentalnych. Tego dnia odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia.
Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia się  w dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą dla osób starszych.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
W przyszłą niedzielę przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary na  wsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jacek Michalak, Andrzej Walendowski, Leszek Ryzlak, Marian Karbowski, Krystyna Krakos, Elżbieta Kuźmin, Lucyna Lonkwic. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.