I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARCA 2019 R.

Korzystajmy w wielkopostnym czasie z sakramentu pokuty, aby nasze przygotowanie do Wielkanocy było naznaczone jednością z Bogiem i ludźmi w Komunii świętej.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia sięw dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu osób starszych. Skarbonki złożymy przed ołtarzem w Wielki Czwartek na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Od kolejnego poniedziałku 18 marca zapraszamy na nauki przedmałżeńskie na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary nawsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

Po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej, Parafianie z bl. 29 listopada 5 zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 7 kwietnia br. na godz. 11.30, zaś Parafianie z bl. Staszica 22 zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 14 kwietnia br. na godz. 11.30.

We środę Przymierze Rodzin zaprasza na prelekcję p. Adama Pietrzaka o godz. 16.45 w Domu parafialnym.

W najbliższy piątek spotkanie katechetów o godz. 16.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zofia Szymczak, Sławomir Matusiak, Ryszard Kosiński, Danuta Marczak i Jan Izydorczyk. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.