I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTY 2018 R.

Korzystajmy w wielkopostnym czasie z sakramentu pokuty, aby nasze przygotowanie do Wielkanocy było naznaczone jednością z Bogiem i ludźmi w Komunii świętej

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia sięw dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu osób starszych. Skarbonki złożymy przed ołtarzem w Wielki Czwartek na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Od kolejnego poniedziałku 26 lutego zapraszamy na nauki przedmałżeńskie na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary nawsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we wtorek 20 stycznia o godz. 16.45 w sali katechetycznej.

W przyszłą niedzielę także taca na ogrzewanie naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Edward Pazgrat i Michał Szymkowiak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.