I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2017 R.

Witamy w naszej Parafii diakona Mateusza Adamskiego, który rozpoczyna wielkopostną praktykę; życzymy Bożych darów na czas w naszej wspólnocie i ostatnie miesiące przygotowań do święceń kapłańskich.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościołów w naszej Diecezji.

Korzystajmy w wielkopostnym czasie z sakramentu pokuty, aby nasze przygotowanie do Wielkanocy było naznaczone jednością z Bogiem i ludźmi w komunii świętej

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia sięw dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu dzieci i osób starszych.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Od 10 do 12 marca br. Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu zaprasza na dni otwarte. Zachęcamy wszystkich, którzy rozważają drogę powołania do kapłaństwa.

W przyszłą niedzielę przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary nawsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

12 marca możemy pomóc 12 letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Tego dnia można stać się dawcą szpiku dla Oliwii i innych; informacje na wyłożonych ulotkach.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Janina Jabłońska. Prośmy dla niej i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.