II NIEDZIELA ADWENTU 10 GRUDNIA 2017 R.

Trwamy w adwentowym oczekiwaniu; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, jak również młodzież i dorosłych, aby każdy niósł wraz z Maryją radość bliskości Chrystusa do swojego domu. 

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 17, 18 i 19 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Zachęcam do modlitwy o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich rodzin naszej wspólnoty. Rekolekcje poprowadzi o. dr Marek Skowroński OFMCap z Olsztyna. W czasie rekolekcji, w poniedziałek i wtorek nie ma Rorat.

Chorych odwiedzimy we wtorek 19 grudnia od godz. 13.00; prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i w kancelarii.

Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanejpotrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we wtorek 12 grudnia o godz. 16.45 w sali katechetycznej

Dzisiaj można zaopatrzyć się w opłatki u p. Stanisława w kruchcie kościoła.

Za tydzień 17 grudnia nasza schola parafialna przeprowadzi kiermasz słodyczy i siana, z których dochód będzie przeznaczony na działalność scholi.

Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Mirosław Przybysz i Paweł Grubski. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.