II NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2020 R.

Trwamy w adwentowym oczekiwaniu; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, jak również młodzież i dorosłych, aby każdy niósł wraz z Maryją radość bliskości Chrystusa do swojego domu. 

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00, poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w czasie Eucharystii rodzice nałożą te medaliki swoim dzieciom.

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 13, 14 i 15 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Zachęcam do modlitwy o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich rodzin naszej wspólnoty. Rekolekcje poprowadzi o. dr Emilian Gołąbek OFM.

Chorych odwiedzimy w poniedziałek 21 grudnia; prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i w kancelarii.

Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanejpotrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 6 zł., świece duże – 15 zł.

Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Józef Tyrolczyk, Jerzy Toruniewski, Józef Józwiak, Elżbieta Kumosińska, Lidia Dębczyńska, Władysława Nuszczyńska, Edmund Grzelak. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.