II NIEDZIELA ADWENTU 9 GRUDNIA 2018 R.

Trwamy w adwentowym oczekiwaniu; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, jak również młodzież i dorosłych, aby każdy niósł wraz z Maryją radość bliskości Chrystusa do swojego domu. 

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 16, 17 i 18 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Zachęcam do modlitwy o dobre owoce rekolekcji dla wszystkich rodzin naszej wspólnoty. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Henryk Sławiński. W czasie rekolekcji, w poniedziałek i wtorek nie ma Rorat.

Chorych odwiedzimy we środę 19 grudnia od godz. 9.00; prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i w kancelarii.

Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanejpotrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł.

Dzisiaj można zaopatrzyć się w opłatki u p. Stanisława w kruchcie kościoła.

Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w bl. Br. Śniadeckich 9; Parafianie zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 10 lutego na godz. 11.30.

Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Stefania Rogozińska, Lucyna Kowalska i Maria Lewińska. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.