II NIEDZIELA PO BOZYM NARODZENIU 3 STYCZNIA 2021 R.

Trwając w radości Bożego Narodzenia powierzamy dzisiaj Dobremu Bogu sprawę powołań.

Dziękujemy za całoroczne zaangażowanie w życie parafialne poprzez modlitwę, obecność na Mszach świętych, poświęcony czas, pracę i ofiary i wszelką życzliwość.

Dziękujemy Dobremu Bogu za 41 dzieci ochrzczonych w ostatnim roku; 44 dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej; 82 młodzieży, które przyjęły sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowanie, za 12 par, które przyjęły sakrament małżeństwa. Modlimy się za 170 zmarłych w ostatnim roku.

6 stycznia,we środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa.

Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W TYM ROKU KOLĘDA MA INNĄ FORMĘ; PARAFIAN Z WYZNACZONYCH DOMÓW, CZY BLOKÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00; W ICH INTENCJI BĘDZIEMY SPRAWOWAĆ EUCHARYSTIĘ, zatem nie będzie odwiedzin we wszystkich domach. Jeżeli ktoś życzy sobie przybycia kapłana do domu, prosimy o zgłoszenia w kancelarii, czy zakrystii (tam udamy się zgodnie z terminem wyznaczonej kolędy).

Dziękujemy naszym Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę kolędową do kościoła i przyjęli kapłanów; za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika: „Niedziela”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Władysława Kostrzewska, Krystyna Gajewska, Jerzy Koszalski, Elżbieta Szyprowska-Mierzejewska, Danuta Wiśniewska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.