II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 MARCA 2019 R.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia sięw dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu osób starszych.

Nasze wielkopostne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu: 7 kwietnia.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Od najbliższego poniedziałku 18 marca zapraszamy chętnych do udziału w kursie przedmałżeńskim do domu parafialnego na godz. 19.00.

We wtorek uroczystość św. Józefa, polecajmy Świętemu Opiekunowi Kościół i nasze rodziny; Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.45.

Zapraszamy na spotkania biblijne we wtorki o 16.30 w Domu Parafialnym; niech poznawanie słowa Bożego pomaga nam lepiej poznać Jezusa Chrystusa.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Albina Szurek i Tomasz Fangrat. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.