II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTY 2018 R.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia sięw dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu osób starszych.

Nasze wielkopostne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu: 18 marca; będzie to także renowacja ubiegłorocznych Misji Świętych.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Od najbliższego poniedziałku 26 lutego zapraszamy chętnych do udziału w kursie przedmałżeńskim do domu parafialnego na godz. 19.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisław Jarecki, Kazimiera Borowiecka, Aurelia Stachera, Jacek Szymczak i Halina Szmagaj. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.