II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2023 R.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia się  w dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w trosce o osoby starsze.
Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów. 
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
We środę powierzamy Dobremu Bogu wszystkie kobiety.
W piątek nasza Parafia włącza się w modlitewne dzieło modlitw o powołania dla naszej Diecezji.
Dzisiaj  przeżywamy niedzielę jedności z dziełem misyjnym Kościoła; w całej naszej Ojczyźnie zbieramy do puszek ofiary na  wsparcie dla misjonarzy, dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Piotr Kaczmarek, Irena Ziemniak, Robert Rychwalski, Jadwiga Topolska, Piotr Spreier; pamiętajmy także o ks. prał. Bronisławie Pągowskim, którego rocznica śmierci przypada 9 marca; polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.