II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2021 R.

Jutro rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w wołanie do Boga, aby uczniowie Chrystusa stanowili jedno, ale także, aby łączyć uczynki z wyznawaną wiarą. 
Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. na godz. 10.00; zaś kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 12.45.
Trwa modlitwa kolędowa.

W TYM ROKU KOLĘDA MA INNĄ FORMĘ; PARAFIAN Z WYZNACZONYCH DOMÓW, CZY BLOKÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00; W ICH INTENCJI BĘDZIEMY SPRAWOWAĆ EUCHARYSTIĘ, zatem nie będzie odwiedzin we wszystkich domach. Jeżeli ktoś życzy sobie przybycia kapłana do domu, prosimy o zgłoszenia w kancelarii, czy zakrystii (tam udamy się zgodnie z terminem wyznaczonej kolędy).
Dziękujemy naszym Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę kolędową do kościoła i przyjęli kapłanów; za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.
W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie, za ofiary już dzisiaj dziękujemy.
W tym tygodniu pamiętajmy w modlitwach o babciach i dziadkach.
Zachęcamy do nabywania tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.
W przyszłą niedzielę będzie dzień solidarności Kościoła w Polsce z Chorwacją, którą dotknęło trzęsienie ziemi; tego dnia zbiórka do puszek na pomoc doświadczonym nieszczęściem utraty dachu nad głową.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maria Garczewska, Andrzej Sieradzki, Krzysztof Jesionowski, Janusz Tomczak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże