III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2017 R.

Dobremu Bogu dziękujemy za dar Misji Świętych i nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej w znaku Jej Cudownego Obrazu; dziękujemy każdemu, kto włączył się w tę wspólnotę wiary poprzez obecność, modlitwę i ofiarę oraz wszelkie zaangażowanie.

Od wczoraj Matka Boża nawiedza nasze rodziny, począwszy od Wierzbia i bloku nr 3 przy Warszawskim Przedmieściu. Obraz pozostaje w rodzinie przez jedną dobę. Prosimy przekazywać Obraz kolejnej rodzinie w godzinach popołudniowych między 18.00 i 19.00; aby jak najliczniej można było Matkę Bożą powitać. Zapraszajmy naszych bliskich i sąsiadów do wspólnej modlitwy. Wraz z Obrazem idzie Księga Nawiedzenia i Modlitewnik; wpisujmy w tę księgę nasze prośby i podziękowania, wspólnie módlmy się przy Obrazie.

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, powierzajmy Maryi Matce Miłosierdzia wszystkie nasze sprawy osobiste, rodzinne oraz Kościoła i Ojczyzny. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w naszym kościele. Zachęcamy także do gromadzenia się przy naszych przydrożnych kapliczkach, które są znakiem naszej wiary, aby one także innym przypominały o naszej czci ku Matce Chrystusa, swoich pięknem i znakami troski.

W przyszłą niedzielę modlimy się o dar świętych powołań kapłańskich i zakonnych z racji Niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza; tego dnia wspieramy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu. W sobotę zaś, 6 maja diecezjalne czuwanie powołaniowe w Parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie.

We wtorek 2 maja dzień flagi narodowej, pamiętajmy o naszych barwach narodowych, które są świadectwem naszego dziedzictwa i znakiem naszej tożsamości. Wywieśmy nasze flagi narodowe, aby dać wyraz naszemu przywiązaniu i miłości Ojczyzny i Kościoła.

We środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Powierzamy naszej Królowej ważne sprawy naszej naszych rodzin i całej Polski. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny.

We czwartek 4 maja dzień św. Floriana, pamiętajmy o ofiarnej posłudze strażaków. Zapraszamy strażaków na Mszę św. o godz. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Odwiedzimy chorych jak każdego miesiąca, prosimy o zgłoszenia.

W sobotę 10 czerwca nasz parafianin Jakub Kita przyjmie święcenia diakonatu w naszej Bazylice Katedralnej w Łowiczu; otaczajmy go modlitwą na drodze jego powołania.

Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 21 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, można jeszcze nabyć ostatnie pamiątki nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Irena Sicińska i Małgorzata Molka. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.