III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2017 R.

Dzisiaj modlimy się na sumie parafialnej za naszą Ojczyznę Polskę, szczególnie polecając Miłosiernemu Bogu Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stoi u fundamentów naszej niepodległości. Po sumie przemarsz z Orkiestrą OSP Kutno i rekonstruktorami podejmującymi historyczne tradycje pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jednym ze znaków wielkopostnej drogi nawrócenia jest jałmużna; Caritas naszej diecezji zachęca do włączenia sięw dzieło „Skarbonek Miłosierdzia”, które staną się pomocą w leczeniu dzieci i osób starszych.

Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrzyć się w naszym kiosku parafialnym w publikacje związane z Matką Bożą Częstochowską,ze
100-leciem objawień w Fatimie i z innym książkami religijnymi.

W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła, za ofiary już dzisiaj dziękujemy.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

W przyszłą niedzielę wesprzemy ofiarami do puszek Hospicjum Kutnowskie; dziękujemy za życzliwość.

Ponieważ 19 marca – dzień św. Józefa przypada w niedzielę wielkopostną; liturgiczną uroczystość Opiekuna Świętej Rodziny przeżywamy w poniedziałek, 20 marca.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka w środę 22 marca o godz. 16.45. w Sali katechetycznej.

W najbliższą sobotę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; tego dnia dziękujemy za dar życia, który stał się naszym udziałem i modlimy się, aby zawsze szanowano prawo do życia każdego człowieka.

25 marca dziękujemy za 25 lat istnienia naszej Diecezji Łowickiej; na te dzień Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na dziękczynną Eucharystię do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu na godz. 18.00.

Zapraszamy chętnych do udziału w kursie przedmałżeńskim do domu parafialnego w poniedziałek na godz. 19.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Bożena Koszalska, Mirosław Masalski, Krystyna Stępień. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.