III NIEDZIELA ZWYKŁA 26 STYCZNIA 2020 R.

Dzisiaj po raz pierwszy przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego; jest to dobra okazja, aby Bogu dziękować za Jego słowo i prosić o pełniejsze usłyszenie Jego orędzia.

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nasw ostatnim tygodniu w czasie kolędy; dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 nasza scholka zaprezentuje koncert kolęd; zapraszamy.

Opłatek Koła „Radia Maryja” dzisiaj o godz. 16.00 w Domu parafialnym.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła.

W najbliższą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, kończymy czas Bożego Narodzenia; atmosferę kolęd i wystrój związany z Narodzeniem Pańskim zastępuje czas zwykły. W Kościele Powszechnym prosimy za powołanych do życia zakonnego. Tego dnia zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Na Msze święte
przynosimy gromnice, które zostaną pobłogosławione.

Zachęcamy do nabywania tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Mirosława Bielińska, Zofia Dool, Piotr Dubielak, Elżbieta Olszewska i Paweł Osiński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.