III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 STYCZNIA 2019 R.

Dziękujemy na ofiary na ogrzewanie kościoła.

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nasw ostatnim tygodniu w czasie kolędy; dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Czas kolędy zbliża się do końca; ostatnim dniem będzie 9 lutego (kolejna sobota). Na ten dzień chętnych, którzy zechcą przyjąć kapłana po kolędzie, a nie było ich w czasie wizyty duszpasterskiej prosimy o zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii.

W najbliższy piątek – pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej.

Miarą życia wspólnoty parafialnej jest korzystanie z sakramentu pokuty i Komunii Świętej przez osoby chore i cierpiące; chcemy pójść z posługą sakramentalną do domów naszych parafian. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii osób, które zechcą korzystać z sakramentów w I piątek miesiąca.

W najbliższą sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, kończymy czas Bożego Narodzenia; atmosferę kolęd i wystrój związany z Narodzeniem Pańskim zastępuje czas zwykły. W Kościele Powszechnym prosimy za powołanych do życia zakonnego. Tego dnia zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Na Msze święte
o godz. 7.00; 8.30; 10.00. i 18.00. przynosimy gromnice, które zostaną pobłogosławione.

Na Mszy św. o godz. 18.00. Siostry Pasjonistki odnowią swoje śluby zakonne.

W następną, pierwszą niedzielę miesiąca modlimy się na każdej Mszy Świętej o powołania; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Zakończyło się Nawiedzenie Matki Bożej w bl. przy ul Br. Śniadeckich 3; Parafianie zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 17 marca 2019 r. na godz. 11.30. Obraz nawiedza Parafian w bl. przy ul. Barlickiego 22A.

Zachęcamy do nabywania tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Wiktoria Lasota, Bożena Taranta, Stanisława Stępka. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.