IV NIEDZIELA ADWENTU 20 GRUDNIA 2020 R.

Przeżywamy ostatnią niedzielę adwentu, niech te chwile będą wypełnione troską i miłością o siebie i bliźnich, aby przyjąć z radością Nowonarodzonego Króla; we czwartek dzielmy się szczególnie życzliwością przy wigilijnym stole.

Jutro odwiedzimy chorych w ich domach; prosimy o zgłoszenia.

Ostatnie Roraty czwartek o godz. 7.00.

Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.30 i 24.00. W tym roku wyjątkowo będą dwie Msze Święte Pasterskie, aby umożliwić liczniejszy udział wiernym.

Msze św. w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00.

W Święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym. Tego dnia błogosławimy owies.

Wybiegamy myślą ku niedzieli po Bożym Narodzeniu, 27 grudnia; jest to Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Świętej małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia. Na sumie zaś pragniemy, aby swoje przyrzeczenia odnowili małżonkowie przeżywający w tym roku jubileusze począwszy od tych, którzy przeżywają jubileusz 5, 10, 15, 20, 25 itd. Prosimy, aby dostojni jubilaci zgłaszali swoje nazwiska w zakrystii, albo kancelarii. Dla nich przygotujemy pamiątki jubileuszu.

Małżonkom po 50 latach małżeństwa także przygotujemy pamiątki; zatem proszę zgłaszać także tych, którzy przeżyli 51, 52, 53, itd. lat w małżeństwie.

Od wtorku 29 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W TYM ROKU KOLĘDA BĘDZIE MIAŁA INNĄ FORMĘ; PARAFIAN Z WYZNACZONYCH DOMÓW, CZY BLOKÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00; W ICH INTENCJI BĘDZIEMY SPRAWOWAĆ EUCHARYSTIĘ, zatem nie będzie odwiedzin we wszystkich domach. Jeżeli ktoś życzy sobie przybycia kapłana do domu, prosimy o zgłoszenia w kancelarii, czy zakrystii (tam udamy się zgodnie z terminem wyznaczonej kolędy).

W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie; dziękujemy za ofiary.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników; „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny.”

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Czesława Witczak, Marta Ciska, Piotr Barański. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli i radości Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.