IV NIEDZIELA ADWENTU, WIGILIA 24 GRUDNIA 2017 R.

 

Przeżywamy ostatnią niedzielę adwentu, niech te chwile będą wypełnione troską i miłością o siebie i bliźnich, aby przyjąć z radością Nowonarodzonego Króla; dzielmy się szczególnie życzliwością przy wigilijnym stole.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Msze św. w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W Święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.

Wybiegamy myślą ku niedzieli po Bożym Narodzeniu, 31 grudnia; jest to Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Świętej małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia. Na sumie zaś pragniemy, aby swoje przyrzeczenia odnowili małżonkowie przeżywający w tym roku jubileusze począwszy od tych, którzy przeżywają jubileusz 5, 10, 15, 20, 25 itd. Prosimy, aby dostojni jubilaci zgłaszali swoje nazwiska w zakrystii, albo kancelarii. Dla nich przygotujemy pamiątki jubileuszu.

Małżonkom po 50 latach małżeństwa także przygotujemy pamiątki; zatem proszę zgłaszać także tych, którzy przeżyli 51, 52, 53, itd. lat w małżeństwie.

Zakończenie roku kalendarzowego wypada w Niedzielę Świętej Rodziny; tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00, będziemy dziękować w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym za minione dni oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2018.Przed Chrystusem w Eucharystii wymienimy imiona i nazwiska wszystkich, którzy zostali w tym roku ochrzczeni, , przyjęli I Komunię Świętą, którzy zawarli związek małżeński, którzy byli bierzmowani w tym roku, a także zmarłych tego roku. Tego dnia modlimy się także za ks. Sylwestra w dniu jego imienin.

Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.

1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o godz. 7.00. Na każdej Mszy św. Hymn do Ducha Świętego; można uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny.”

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Alicja Sochacka, Michał Trusiński, Danuta Jedyk, Henryk Grabarczyk. Prośmy dla niego i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli i radości Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.