IV NIEDZIELA WIELKANCNA 7 MAJA 2017 R.

Dzisiaj prosimy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby posłał zgodnie z wolą swojego Ojca robotników na swoje żniwo. Włączany się w wołanie o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, Ojczyny i Kościoła misyjnego. Dzisiaj pamiętamy także o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu prosząc o dar powołań i wspierając jej ofiarami. Za złożone ofiary dziękujemy.

Rozpoczęliśmy także 54 Tydzień Modlitw o Powołania; niech nasze życie będzie odpowiedzią na zaproszenie Pana Jezusa: „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.

Dzisiaj Msza św. dziękczynna w 150 lecie powstania Powiatu Kutnowskiego; Uroczystej Eucharystii. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki
Andrzej F. Dziuba. Po Mszy św. koncert Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie. Zapraszamy.

Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski; pamiętamy w modlitwach o solenizantach, szczególnie o Księdzu Prałacie Seniorze i Panu Organiście.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, każdego dnia o godz. 17.30 śpiewamy Litanię Loretańską i rozważamy życie Maryi i Jej miejsce w dziele zbawienia.

W najbliższą sobotę przeżywamy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie; tego dnia Ojciec święty Franciszek ogłosi świętymi Hiacyntę i Franciszka – świadków objawień z 1917 roku. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie; niech wspólny różaniec będzie naszym udziałem w wypełnieniu prośby Matki Bożej w dziele nawrócenia i przemiany świata.

W sobotę 10 czerwca nasz parafianin Jakub Kita przyjmie święcenia diakonatu w naszej Bazylice Katedralnej w Łowiczu; otaczajmy go modlitwą na drodze jego powołania.

Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 21 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Sakrament pokuty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich najbliższych będzie w piątek 19 maja od godz. 15.00. Niech każdy kto będzie mógł, ofiaruje dzieciom dar przyjętej w ich intencji Eucharystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Józefa Ryzlak i Barbara Nicińska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.