IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 MAJA 2019 R.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielą Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, Najwyższemu i Jedynemu Kapłanowi polecamy sprawę powołań kapłańskich i modlimy się, aby środowiska rodzinne stawały się coraz bardziej szkołą wiary.

Zachęcamy do zgłaszania się do Siostry Małgorzaty, kandydatów na ministrantów. Ufamy, że za rok na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej nowi ministranci otrzymają stroje liturgiczne.

Jutro 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 18.00.

W V Niedzielę Wielkanocną 19 maja Uroczystość I Komunii Świętejw naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Za dwa tygodnie w niedzielę 26 maja br. przybędzie do naszej parafii Biskup łowicki Andrzej F. Dziuba, aby przeprowadzić wizytację kanoniczną. Będzie obecny na wszystkich Mszach świętych;  o godz. 6.50 powitamy Dostojnego Gościa w progach naszej świątyni; Na Mszach świętych o godz. 7.00 i 8.30 grupy przedstawią swoje sprawozdania; na Mszy św. o godz. 10.00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Eucharystii dziękczynnej w 55 rocznicę święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Pisarka i ks. prał. Jana Dobrodzieja. Na Mszy świętej o godz. 11.30 Biskup Ordynariusz odprawi Mszę świętą z udziałem dzieci przeżywających I Rocznicę Komunii Świętej. O godz. 18.00 będzie Eucharystia z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i po Mszy świętej odśpiewamy Litanię Loretańską.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka w dniu 15 maja o godz. 16.45 w Sali katechetycznej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Urszula Jaros, Józefa Kogut, Ignacy Zawadzki i Józefa Lewańczyk. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.