IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 MAJA 2022 R.

Dzisiaj prosimy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby posłał zgodnie z wolą swojego Ojca robotników na swoje żniwo. Włączany się w wołanie o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, Ojczyny i Kościoła misyjnego. Dzisiaj pamiętamy także o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu prosząc o dar powołań i wspierając jej ofiarami. Za złożone ofiary dziękujemy.

Rozpoczęliśmy także Tydzień Modlitw o Powołania; niech nasze życie będzie odpowiedzią na zaproszenie Pana Jezusa.

Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski; już dzisiaj pamiętamy w modlitwach o solenizantach, szczególnie o Księdzu Prałacie Seniorze i Panu Organiście.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, każdego dnia o godz. 17.30 śpiewamy Litanię Loretańską i rozważamy życie Maryi i Jej miejsce w dziele zbawienia.

W najbliższy piątek przeżywamy 105 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie; niech wspólny różaniec będzie naszym udziałem w wypełnieniu prośby Matki Bożej w dziele nawrócenia i przemiany świata.

Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 15 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Sakrament pokuty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich najbliższych będzie w piątek 8 maja od godz. 16.00. Niech każdy kto będzie mógł, ofiaruje dzieciom dar przyjętej w ich intencji Eucharystii.

Msza św. w Rocznicę Komunii Świętej będzie 22 maja o godz. 11.30.

Dzisiaj gościmy Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, które dzielą się darem swojego charyzmatu.

10 maja we wtorek spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 15.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Włodzimierz Walaszek, Halina Pawłowska, Jadwiga Zajdlic. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.