IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 MARCA 2018 R.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare”; to wezwanie do radości i odnalezienia otuchy w Bożym Miłosierdziu.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w V Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca 2018 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Homoncik MIC Wiceprowincjał Zgromadzenia Księży Marianów.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi zespół „Lubystok” z Krzemieńca na Ukrainie; po Eucharystii będzie także krótki koncert. Zapraszamy.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we środę 14 marca o godz. 16.45 w sali katechetycznej.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marianna Paluchowska, Janina Łąpieś, Czesława Taglewska, Jadwiga Sobczak, Wanda Majtczak, Wanda Walczak i Halina Cieślak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.