IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 MARCA 2017 R.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare”; to wezwanie do radości i odnalezienia otuchy w Bożym Miłosierdziu.

Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwa postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów.

Dzień spowiedzi będzie w naszym kościele 5 kwietnia, zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania na Mszach św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 12.45; 16.00 i 18.00. Oczekujemy już Misji Świętych, które odbędą się między 23 a 29 kwietnia w związku z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Misje poprowadzą Księża Marianie z Lichenia.

W najbliższą środę zapraszam katechetów na spotkanie na godz. 16.30.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

W sobotę zapraszamy na wieczór uwielbienia na godz. 18.00; rozpoczniemy Eucharystią, aby wspólnie odkrywać obecność Boga, który pozwala Siebie odnajdować we wspólnocie Kościoła.

W przyszłą niedzielę modlimy się na każdej Mszy Świętej o powołania; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego; dziękujemy za życzliwość.

Dzisiaj możemy wesprzeć ofiarami do puszek Hospicjum Kutnowskie; za hojność i życzliwość dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Dębski i Tadeusz Jarosiński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.