IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 MARCA 2019 R.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare”; to wezwanie do radości i odnalezienia otuchy w Bożym Miłosierdziu.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Wiśniewski – proboszcz Parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich. Chorych odwiedzimy 10 kwietnia od godz. 13.30; prosimy o zgłoszenia.

We wtorek przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II; dziękujmy Dobremu Bogu za jego dzieła i wypraszajmy potrzebne łaski dla nas, rodzin i Ojczyzny; szczególnie polecajmy nasze wielkopostne rekolekcje.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żali z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek na kwiaty do grobu Bożego i na dekoracje wielkanocne; za życzliwość dziękujemy.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców kandydatów na ministrantów, na krótkie spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00. Kandydaci, którzy przygotowują się do służby przy ołtarzu otrzymają w Wieki Czwartek na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej komże.

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek dzieło Kutnowskiego Hospicjum.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jan Sawicz, Maria Kutałowska, Andrzej Jóźwiak i Antoni Nykiel. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.