IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 STYCZNIA 2018 R.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nasw ostatnim tygodniu w czasie kolędy; dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Czas kolędy zbliża się do końca; ostatnim dniem będzie jutrzejszy poniedziałek, 29 lutego. Na ten dzień chętnych, którzy zechcą przyjąć kapłana po kolędzie, a nie było ich w czasie wizyty duszpasterskiej prosimy o zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii.

Opłatek Przymierza Rodzin dzisiaj o godz. 16.00 w Domu parafialnym.

W najbliższy piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, kończymy czas Bożego Narodzenia; atmosferę kolęd i wystrój związany z Narodzeniem Pańskim zastępuje czas zwykły. W Kościele Powszechnym prosimy za powołanych do życia zakonnego. Tego dnia zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Na Msze święte
o godz. 7.00; 8.30; 10.00. 16.00 i 18.00. przynosimy gromnice, które zostaną pobłogosławione.

W najbliższy piątek – pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej.

W następną, pierwszą niedzielę miesiąca modlimy się na każdej Mszy Świętej o powołania; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Miarą życia wspólnoty parafialnej jest korzystanie z sakramentu pokuty i Komunii Świętej przez osoby chore i cierpiące; chcemy pójść z posługą sakramentalną do domów naszych parafian. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii osób, które zechcą korzystać z sakramentów w I piątek miesiąca.

Zachęcamy do nabywania tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Ryszard Podlewski, Mirosława Kludzińska, Renard Popiołek, Piotr Biernat, Jerzy Wilwer, Jan Podemski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.

 

29 STYCZNIA 2018 PONIEDZIAŁEK

 OD GODZ. 16.00:

 ALEJA ZHP: BLOKI: 4, 6, 8 i KOLĘDA DODATKOWA

PROSIMY O ZGŁOSZENIA W ZAKRYSTII I  W KANCELARII