IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 STYCZNIA 2023 R.

Dziękujemy naszym Parafianom, którzy przyjęli nas w ostatnim tygodniu w czasie kolędy; za wspólną modlitwę, ofiary oraz znaki jedności i życzliwości. Przed nami ostatni tydzień wizyty kolędowej; w sobotę od godz. 16.00 odwiedzimy tych, którzy pragną przyjąć kapłanów w czasie dodatkowej wizyty duszpasterskiej; prosimy o zgłoszenia w zakrystii, czy w kancelarii.

We czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Kończymy czas Bożego Narodzenia; atmosferę kolęd i wystrój związany z Narodzeniem Pańskim zastępuje czas zwykły. W Kościele Powszechnym prosimy za powołanych do życia zakonnego. Tego dnia zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Na Msze święte przynosimy gromnice, które zostaną pobłogosławione. Na Mszy św. o godz. 18.00 odnowią swoje śluby zakonne Siostry Pasjonistki.

Zapraszamy do korzystania z Bożych darów w Pierwszy Piątek Miesiąca, do sakramentu pokuty i Komunii Świętej. W piątek odwiedzimy chorych; prosimy o zgłoszenia.

Rozpoczyna się nabór do naszej Szkoły Katolickiej; zapraszamy do zapoznania się z propozycjami.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Alfreda Kuźmin, Jerzy Mierzwiński, Andrzej Tworus, Waldemar Rzadkiewicz, Krystyna Józefecka, Dariusz Trzciński; pamiętajmy także o ks. prał. Janie Świtkowskim, którego rocznica śmierci przypada we wtorek. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.