IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3 CZERWCA 2018 R.

W sobotę 2 czerwca nasz parafianin diakon Jakub Kita został wyświęcony na kapłana w Bazylice Katedralnej w Łowiczu poprzez posługę Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby. Ks. Jakub dzisiaj odprawi Mszę świętą prymicyjną w naszym kościeleo godz. 11.30. Zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sięw organizację i liturgiczne przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, za udział we Mszy świętej za włączenie się w liturgię, śpiew, wspólną modlitwę; za podjęcie chorągwi feretronów, za całą oprawę procesji, za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała; każdego dnia zapraszamy na procesję po Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek za zakończenie oktawy poświęcenie wianków na każdej Mszy świętej. W czasie oktawy nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.00. 

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. nasza Parafia i Ziemia Kutnowska będzie przeżywać V Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna!”. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca o godz. 10.00 i udajemy się ul. Królewską, przez Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego do Parku Traugutta; tam festyn rodzinny, wystąpi m.in. Zespół „Armia dzieci”; organizatorzy przewidują także wiele innych atrakcji

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św.: 7.00; 8.00; 18.00 i 18.45; będzie także Msza św. o godz. 10.00 w 25-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie; tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Dzisiaj w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu Polskiego za wolność. Za ofiary i zrozumienie dziękujemy

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Radosław Urbaniak, Mirosław Szatkowski, Marianna Karolak, Teresa Cienkuszewska, Sabina Sibilska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.