NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2021 R.

Dziękujemy Dobremu Bogu za dar Chrztu Świętego, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła, dzięki temu pierwszemu sakramentowi możemy żyć wiarą i umacniać się nowymi, widzialnymi darami łaski, a w sposób szczególny sakramentami pokuty i Eucharystii.
Rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku, jednak do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej; dalej wpatrujemy się w tajemnicę Betlejem, zachowując świąteczne dekoracje i śpiewając kolędy.
Trwa modlitwa kolędowa. W TYM ROKU KOLĘDA MA INNĄ FORMĘ; PARAFIAN Z WYZNACZONYCH DOMÓW, CZY BLOKÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00; W ICH INTENCJI BĘDZIEMY SPRAWOWAĆ EUCHARYSTIĘ, zatem nie będzie odwiedzin we wszystkich domach. Jeżeli ktoś życzy sobie przybycia kapłana do domu, prosimy o zgłoszenia w kancelarii, czy zakrystii (tam udamy się zgodnie z terminem wyznaczonej kolędy).
Dziękujemy naszym Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę kolędową do kościoła i przyjęli kapłanów; za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.
Dzisiaj w Niedzielę Chrztu Pańskiego, na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Wiesław Aksman, Barbara Tomczak, Krzysztof Maliński, Jadwiga Misztal, Stanisława Kotkowska, Helena Grabiec, Henryka Seweryn. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.