NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019 R.

Dziękujemy za włączenie się w przygotowanie i wspólne świętowanie w Orszaku Trzech Króli; jest to znak jedności w wierze i radości z odkrywania Jezusa obecnego pośród swoich uczniów.

Dziękujemy dobremu Bogu za dar Chrztu Świętego, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła, dzięki temu pierwszemu sakramentowi możemy żyć wiarą i umacniać się nowymi, widzialnymi darami łaski, a w sposób szczególny sakramentami pokuty i Eucharystii.

Rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku, jednak do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej; dalej wpatrujemy się w tajemnicę Betlejem, zachowując świąteczne dekoracje i śpiewając kolędy.

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nasw ostatnim tygodniu w czasie kolędy; za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Dzisiaj w Niedzielę Chrztu Pańskiego, na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 nasza scholka zaprezentuje koncert kolęd; zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; niech lektura prasy katolickiej przybliża nas coraz głębszego rozumienia prawd wiary, a także swojego miejsca i roli we wspólnocie Kościoła.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Irena Wieczorkowska, Stanisław Komorowski, Zofia Jóźwiak, Jacek Zielonka, Eugeniusz Błaszczyk i Halina Kacprzak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.