NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 LISTOPADA 2018 R.

Dziękujemy na ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

30 listopada w naszej Szkole Katolickiej odbędzie się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki religijnej „Cecyliada 2018”. Koncert laureatów będzie w sobotę 1 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i na koncert.

30 listopada przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza; pamiętajmy w modlitwie i prośmy św. Andrzeja Apostoła, aby wspierał naszego Pasterza w posłudze.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent; w dniach oczekiwania na odkrywanie tajemnicy Bożego Narodzenia mamy okazję uczestniczenia w Mszach świętych zwanych Roratami. To czuwanie wraz z Maryją na Narodzenie Zbawiciela. 

Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00 rano. Zapraszamy szczególnie dzieci, ponieważ one wzrastają i rozwijają się w rodzinach warto, aby nie były same na drogach wiary, zachęcamy zatem do towarzyszenia im na modlitwie i dobrym przykładem zaufania Bogu. Dla dzieci, jak w roku poprzednim będzie konkurs uczestnictwa, a na koniec nagrody za wytrwałość. Po Roratach Siostry Pasjonistki zapraszają najmłodszych na kakao i bułki w budynku szkoły. 

Dzisiaj na sumie polecamy Akcję Katolicką i powierzamy się Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 16, 17 i 18 grudnia, od III Niedzieli Adwentu.Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, aby skorzystać z daru rekolekcji.

Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece, postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanejpotrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł. Można zaopatrzyć się także w „Torby miłosierdzia”.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na rocznicę powstania Radia w dniu 1 grudnia; wyjazd o godz. 7.00.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maciej Ciężkowski, Władysław Kosmatka, Aleksander Cieślak, Genowefa Gołębiowska, Zenon Tumiel. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.