NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 23 KWIETNIA 2017 R.

Miłosiernemu Zbawicielowi powierzamy dzieło naszych Misji Świętych; powierzamy księży marianów: Sławomira i Jakuba, którzy nas poprowadzą poprzez te święte dni i zachęcamy do modlitewnej wspólnoty, aby ten czas wydał owoce radości i pokoju w naszych rodzinach.

27 kwietnia we czwartek przyjmiemy Obraz Matki Bożej Częstochowskiej; tego dnia zgromadzimy się o godz. 16.00 przy budującym się kościele Błogosławionych Męczenników Kutnowskich i uroczyście przejdziemy ulicami: Kochanowskiego, 1 maja, Krasińskiego, Sienkiewicza i poprzez Plac Piłsudskiego udamy się ulicą Królewską do naszego kościoła. Już dzisiaj zachęcam, aby znaleźć czas na wspólne powitanie naszej Matki i Królowej.

W ostatnim dniu Misji Świętych rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych domach. Nawiedzenie rozpocznie się od rodzin na Wierzbiu, zaś drugi obraz będzie nawiedzał rodziny począwszy do bloku przy Warszawskim Przedmieściu 3.

Dziękujemy za ofiary na inwestycje, w sposób szczególny na rozbudowę naszej Szkoły Katolickiej; za ofiary dziękujemy.

Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek dzieło Caritas, które jest wsparciem dla rodzin w Syrii dotkniętych nieszczęściem wojny.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania pamiątek nawiedzenia Obrazu Matki Bożej; niech Jej wizerunek będzie w każdym naszym domu znakiem naszego zaufania i gotowością słuchania słów Jej Syna Jezusa Chrystusa.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Krystyna Znyk, Krzysztof Iwanicki, Ryszard Świrski i Irena Popławska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Życzymy Bożych darów na święte dni misyjne.