NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 8 KWIETNIA 2018 R.

W II Niedzielę po Wielkanocy dotykamy Tajemnicy Bożego Miłosierdzia, orędzia Jezusa Chrystusa, który za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej objawia, jak bardzo pragnie obdarowywać nas swoimi łaskami.

Naszą odpowiedzią na dar Miłosierdzia jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, wielu modli się nią każdego dnia, zachęcamy dzisiaj i w kolejne dni, aby włączać się w tę modlitwę indywidualnie, ale także w naszych rodzinach.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia, to okazja aby przychodzić z darem wsparcia i obecności do naszych bliźnich; dzisiaj zbiórka do puszek na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy „Niezbudka” w Kutnie; w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Łowickiej. Dziękujemy za te znaki jedności.

Jutro liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ta uroczystość przypada 25 marca; ponieważ ten dzień przypadł w Niedzielę Palmową uroczystość zostaje przeniesiona na pierwszy dzień po Oktawie Wielkanocy. Tego dnia przeżywamy dzień świętości życia, a także 26 rocznicę ustanowienia Diecezji Łowickiej.

We środę spotkanie świąteczne Przymierza Rodzin o godz. 18.30 w Domu parafialnym. Zapraszamy.

Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje „Kurs Filip”; szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Henryk Lesiak i Bolesław Habasiński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.