NIEDZIELA PALMOWA 14 KWIETNIA 2019 R.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.

Wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Niedzielę Palmową oddajemy cześć Chrystusowi – Królowi, który przybywa do swego ludu. Dzisiaj na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Dziękujemy Bogu za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa; w procesji z darami składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną. W czasie Mszy św. włączymy młodych kandydatów do grona ministrantów. Tego dnia adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tego dnia adorujemy krzyż, w Wielki Piątej klękamy przed krzyżem tak jak przed Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Przy Grobie Pańskim modlimy się do godz. 22.00.

Zachęcamy do licznego udziału w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, to uczestnictwo pomoże lepiej zrozumieć i przyjąć cud Zmartwychwstania Pańskiego i żyć w Chrystusowej radości i pokoju.

Prosimy o włączenie się w adorację strażaków z Wierzbia i Komadzyna jak również wszystkie grupy, rodziny i osoby indywidualne.

W Wielką Sobotę stajemy w skupieniu przy Grobie Pańskim. Tego dnia święcenie pokarmów w kościele od godz. 7.00. do godz. 13.30; na Wierzbiu i w Komadzynie od godz. 10.00.

W Wielką Sobotę można skorzystaćz sakramentu pokuty od godz. 7.00. do godz. 10.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielka Sobotę o godz. 20.00. Tego dnia adoracja do godz. 23.00.

Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. UROCZYSTEJ EUCHARYSTII BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ BISKUP ŁOWICKI ANDRZEJ F. DZIUBA. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji rezurekcyjnej i Mszy św. Weźmy feretrony i chorągwie; zapraszamy bielanki, ministrantów, całą służbę liturgiczną, strażaków i kolejarzy.

Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej; Parafianie z bl. przy Wojska Polskiego 8 zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 23 czerwca br. na godz. 11.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Sławomir Buchalski i Jarosław Gradecki. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.