NIEDZIELA PALMOWA 5 KWIETNIA 2020 R.

Wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Niedzielę Palmową oddajemy cześć Chrystusowi – Królowi, który przybywa do swego ludu.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Dziękujemy Bogu za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tego dnia adorujemy krzyż, w Wielki Piątek klękamy przed krzyżem tak jak przed Najświętszym Sakramentem. Przy Grobie Pańskim modlimy się do godz. 20.00.
W Wielką Sobotę stajemy w skupieniu przy Grobie Pańskim.
W Wielką sobotę można skorzystać  z sakramentu pokuty od godz. 8.00. do godz. 12.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielka Sobotę o godz. 20.00. Tego dnia adoracja do godz. 22.00.
Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00.
Prosimy o duchową jedność w naszych domach z liturgicznymi wydarzeniami, które dokonują się w kościele; niech nasze domy staną się domowymi kościołami.
NIE BĘDZIE ŚWIĘCENIA POKARMÓW W KOŚCIELE I NA WIOSKACH. Odmówmy wspólnie przed śniadaniem wielkanocnym modlitwę Ojcze nasz i zaprośmy Zmartwychwstałego Pana słowami: PANIE JEZU CHRYSTE, ZASIĄDŹ MIĘDZY NAMI, UDZIEL NAM RADOŚCI TWOJEGO ZMARTWYCHWSTANIA; NIECH SIĘ OKAŻEMY TWOIMI UCZNIAMI, A STÓŁ NASZ NIECH BĘDZIE ZNAKIEM POJEDNANIA.
Jeżeli po Wielkanocy stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkoły; Pierwsze Komunie Święte zostaną przesunięte na czas po ustaniu epidemii.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zdzisław Żeberkiewicz, Wiesław Czajkowski, Czesław Wojciechowski, Paweł Augustynowicz, Bogdan Dębicki, Zdzisław Molenda. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.