NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27 GRUDNIA 2020 R.

Patrzymy dzisiaj na dar Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy Świętej małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia. Na sumie zaś pragniemy, aby swoje przyrzeczenia odnowili małżonkowie przeżywający w tym roku jubileusze.
We czwartek zakończenie roku kalendarzowego; po Mszy św. o godz. 18.00, będziemy dziękować w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym za minione dni oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2021. Przed Chrystusem w Eucharystii wymienimy imiona i nazwiska wszystkich, którzy zostali w tym roku ochrzczeni, przyjęli I Komunię Świętą, którzy zawarli związek małżeński, którzy byli bierzmowani, a także zmarłych w 2020 roku.
1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św.  o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 12.45 i 18.00. Na każdej Mszy św. Hymn do Ducha Świętego; można uzyskać odpust zupełny.
Tego dnia także mamy Pierwszy Piątek Miesiąca; zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty; chorych odwiedzimy w Pierwszy Piątek lutego.
6 stycznia,  w kolejną środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła.
Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa.
Od wtorku 29 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W TYM ROKU KOLĘDA BĘDZIE MIAŁA INNĄ FORMĘ; PARAFIAN Z WYZNACZONYCH DOMÓW, CZY BLOKÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00; W ICH INTENCJI BĘDZIEMY SPRAWOWAĆ EUCHARYSTIĘ, zatem nie będzie odwiedzin we wszystkich domach. Jeżeli ktoś życzy sobie przybycia kapłana do domu, prosimy o zgłoszenia w kancelarii, czy zakrystii (tam udamy się zgodnie z terminem wyznaczonej kolędy).
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników; „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Lucyna Jatczak, Danuta Pilichowska, Stanisława Kowalska, Antoni Borczyński, Józefa Czajkowska, Marzenna Rowińska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli i Błogosławionych dni 2021 roku. Szczęść Boże.