NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 GRUDNIA 2018 R.

Patrzymy dzisiaj na dar Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Jutro zakończenie roku kalendarzowego; po Mszy św. o godz. 18.00, będziemy dziękować w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym za minione dni oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2019.Przed Chrystusem w Eucharystii wymienimy imiona i nazwiska wszystkich, którzy zostali w tym roku ochrzczeni, przyjęli I Komunię Świętą, którzy zawarli związek małżeński, którzy byli bierzmowani w tym roku, a także zmarłych tego roku. Tego dnia modlimy się także za ks. Sylwestra w dniu jego imienin.

1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o godz. 7.00. Na każdej Mszy św. Hymn do Ducha Świętego; można uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca; zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty; chorych odwiedzimy w Pierwszy Piątek lutego.

6 stycznia, w następną niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. o godz. 11.30 udamy się w Orszaku trzech Króli z kościoła na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w Orszak, poprzez modlitwę i stroje, które mają nam pomóc zrozumieć tajemnicę Objawienia się Zbawiciela światu.

Dziękujemy za całoroczne zaangażowanie w życie parafialne poprzez modlitwę, obecność na Mszach świętych, poświęcony czas, pracę i ofiary. Szczególnie dziękujemy na wsparcie w rozbudowie naszej szkoły i wszelką życzliwość.

Dziękujemy Dobremu Bogu za 76 dzieci ochrzczonych w ostatnim roku; 92 dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej; 77 młodzieży, które przyjęły sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowanie, za 19 par, które przyjęły sakrament małżeństwa. Modlimy się za 192 zmarłych w ostatnim roku.

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nasw ostatnim tygodniu w czasie kolędy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Krzysztof Buczyński i Michał Mroziński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli i Błogosławionych dni 2019 roku. Szczęść Boże.