NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 GRUDNIA 2017 R.

Patrzymy dzisiaj na dar Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego; po Mszy św. o godz. 18.00, będziemy dziękować w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym za minione dni oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2018.Przed Chrystusem w Eucharystii wymienimy imiona i nazwiska wszystkich, którzy zostali w tym roku ochrzczeni, przyjęli I Komunię Świętą, którzy zawarli związek małżeński, którzy byli bierzmowani w tym roku, a także zmarłych tego roku. Tego dnia modlimy się także za ks. Sylwestra w dniu jego imienin.

1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o godz. 7.00. Na każdej Mszy św. Hymn do Ducha Świętego; można uzyskać odpust zupełny.

6 stycznia, w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. o godz. 11.30 udamy się w Orszaku trzech Króli z kościoła na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w Orszak, poprzez modlitwę i stroje, które mają nam pomóc zrozumieć tajemnicę Objawienia się Zbawiciela światu.

Dziękujemy za całoroczne zaangażowanie w życie parafialne poprzez modlitwę, obecność na Mszach świętych, poświęcony czas, pracę i ofiary. Szczególnie dziękujemy na wsparcie w rozbudowie naszej szkoły i wszelką życzliwość.

Dziękujemy Dobremu Bogu za 66 dzieci ochrzczonych w ostatnim roku; 118 dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej; 71 młodzieży, które przyjęły sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowanie, za 28 par, które przyjęły sakrament małżeństwa. Modlimy się za 152 zmarłych w ostatnim roku.

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nasw ostatnim tygodniu w czasie kolędy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Dziękujemy rodzinom z ul. Warszawskie Przedmieście 6 i ul. Olimpijskiej 4C, które przyjęły Obraz Matki Bożej Częstochowskiej; teraz Matka Boża nawiedzi rodziny w bloku przy Jana Pawła II 11 i bloku przy ul. Olimpijskiej 4.

Następna niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodnika „Niedziela”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Irena Dominiak, Barbara Wojciechowska, Krzysztof Mońka, Stanisław Kucharski, Henryk Tomczak i Marek Podlasiak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli i Błogosławionych dni 2018 roku. Szczęść Boże.