NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16 CZERWCA 2019 R.

We wtorek 18 czerwca Przymierze Rodzin zaprasza na prelekcję p. Adama Pietrzaka na godz. 16.45 w Domu Parafialnym.

We środę zakończenie roku szkolnego; zapraszamy na Mszę św. na godz. 8.00; zachęcamy także do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby umocnieni w wierze podjąć czas wakacyjnego wypoczynku.

20 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca i wyruszymyw procesji eucharystycznej do kościoła św. Jana Chrzciciela. Pójdziemy ulicami: Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kościuszki na wysokości budynku Starostwa Powiatowego; ołtarz przygotuje Parafia św. Wawrzyńca;

- II ołtarz przy ulicy Kościuszki; na wysokości Stadionu Miejskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- III ołtarz przy ul. Chodkiewicza przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy kościele św. Jana Chrzciciela przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela.  Zapraszamy całą asystę liturgiczną; ministrantów, bielanki, KŻR z feretronami; dzieci komunijne i rocznicowe, strażaków i kolejarzy; poczty sztandarowe. Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud i świadectwo wiary.

Od piątku po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna.

22 czerwca w sobotę odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę, pod zawołaniem „Oblężenie Jasnej Góry; Parafia św. Jana Chrzciciela organizuje wyjazd, zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w to dzieło; informacje na plakatach i stronie internetowej Parafii.

W przyszłą niedzielę taca na inwestycje; z góry dziękujemy na życzliwość.

Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę na 28 rocznicę powstania Radia Maryja; wyjazd 14 lipca o godz. 6.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Janina Gajdzińska, Marianna Wykrętowicz i Stanisława Dobroszek. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.