NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27 MAJA 2018 R.

Dzisiaj Rocznica I Komunii Świętej. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus mieszkał w ich sercach i im obficie błogosławił.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne na rozbudowę naszej szkoły.

Trwa nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w bloku przy ul. Staszica 20; wkrótce rozpocznie się nawiedzenie w bloku przy ul. Podrzecznej 40a; parafianie z bloku przy ul. Oporowskiej 9 zamówili Mszę św. dziękczynną na 15 lipca na godz. 11.30.

W sobotę 2 czerwca nasz parafianin diakon Jakub Kita zostanie wyświęcony na kapłana w Bazylice Katedralnej w Łowiczu poprzez posługę Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby. Ks. Jakub odprawi Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele3 czerwca 2018 roku o godz. 11.30. Zapraszamy.

Dzisiaj nabożeństwo majowe w Komadzynie o godz. 15.00.

Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 9 czerwca; wyjazd o godz. 7.00; zapisy w kancelarii i biurze Akcji Katolickiej oraz pod numerem: 691-066-320.

31 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 będzie Msza św. a naszym kościele św. Wawrzyńca i pójdziemy w procesji eucharystycznej do Parafii św. Jadwigi królowej. Pójdziemy ulicą: kard Wyszyńskiego, poprzez rondo, ulicą Grunwaldzką do kościoła św. Jadwigi królowej, tam przed kościołem będzie uroczysta Msza św. dziękczynna.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy kard. Wyszyńskiego przy naszym Domu Parafialnym przygotuje Akcja Katolicka i Przymierze Rodzin.

- II ołtarz na ulicy Kard. Wyszyńskiego przygotuje Parafia św. Jana Chrzciciela;

- III ołtarz za Rondem 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- IV ołtarz na kościele św. Jadwigi przygotują miejscowi Parafianie. Na zakończenie procesji będzie Msza św. przed kościołem św. Jadwigi.  Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

Od piątku rozpoczynamy miesiąc czerwiec, pierwszego czerwca szczególnie pamiętamy w naszych modlitwach o dzieciach. Od tego dnia także zgodnie z tradycją po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. 1 czerwca także I piątek miesiąca; odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia; zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu Polskiego za wolność. Za ofiary i zrozumienie dziękujemy

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. nasza Parafia i Ziemia Kutnowska będzie przeżywać V Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca o godz. 10.00 i udajemy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego;

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Honorata Mikołajczyk, Henryka Czekalska, Stanisława Gutkowska i Halina Moszkowicz. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.