NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 11 CZERWCA 2017 R.

Dzisiaj nasza Parafia i Ziemia Kutnowska przeżywa IV Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca
o godz. 10.00 i udajemy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego; tam będą występy scholii dziecięcych i wiele atrakcji dla dzieci. Zachęcamy do świętowania z naszymi rodzinami, aby dzielić się z innymi radością i życzliwością.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Łowicza w dniu 24 czerwca o godz. 11.00. na uroczystą Mszę Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z Krakowa; homilię wygłosi arcybiskup Leszek Sławoj Głódź z Gdańska. Będzie to diecezjalne podziękowanie za obecność Matki Bożej Częstochowskiej w kopii Jej Cudownego Obrazu. Włączmy się z życzliwością i wdzięcznością w to wydarzenie; Msza święta na Rynku Łowickim będzie transmitowana przez telewizję Trwam.

We wtorek nabożeństwo fatimskie; po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z różańcem fatimskim.

15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 wyruszymy z Parafii Błogosławionych Męczenników do naszego kościoła w procesji eucharystycznej. Pójdziemy ulicami: Kochanowskiego, Sienkiewicza,; przez Plac Józefa Piłsudskiego i ul. Królewską do kościoła św. Wawrzyńca.

- Ołtarze zostaną przygotowane według następującego porządku:

- I ołtarz przy ulicy Kochanowskiego przygotuje Parafia Błogosławionych Męczenników;

- II ołtarz na ulicy Sienkiewicza przygotuje Parafia św. Jana Chrzciciela;

- III ołtarz na Placu Piłsudskiego przygotuje Parafia św. Jadwigi

- IV ołtarz przy naszym Domu Parafialnym przygotuje Akcja Katolicka i Przymierze Rodzin.

- Szczególne zaproszenie na procesję kierujemy do dzieci pierwszokomunijnych; niech ich wspólna droga  z Jezusem umacnia się na drodze życia Kościoła. Na zakończenie będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca.  Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud.

Od piątku po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna.

W niedzielę po Mszy św. wieczornej i procesji wieczór uwielbienia; zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zygmunt Bednarek i Krzysztof Hofman. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.