NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16 KWIETNIA 2017 R.

Otrzymaliśmy dar Wielkanocnego Poranka, kiedy Jezus Chrystus – nasz Pan zmartwychwstaje i daje nam dar życia i pokoju. Niech Jego łaska towarzyszy nam, naszym rodzinom i Ojczyźnie. Niech Maryja, która wkrótce przybędzie do nas w znaku Cudownego Obrazu z Jasnej Góry oręduje za nami, abyśmy otworzyli się na dar mocy paschalnych. Maryja oręduje za nami, abyśmy stawali się świadkami Zmartwychwstania, a nadzieja życia wiecznego już dzisiaj może stawać się naszym udziałem. Życzymy Wszystkim naszym Parafianom i Gościom obfitych łask Zmartwychwstałego Pana, niech On zasiada z nami przy wielkanocnym stole i umacnia na każdy dzień życia. RADOSNEGO ALLELUJA.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie do Świąt Paschalnych.

Jutro w II dzień Wielkanocy Msze święte według porządku niedzielnego; przez osiem dni, aż do Niedzieli Miłosierdzia mamy szanse doświadczać pełni radości paschalnych; w najbliższy piątej z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Już od Niedzieli Miłosierdzia – 23 kwietnia rozpoczynamy nasze Misje Święte; zachęcamy do modlitewnej wspólnoty, aby ten czas wydał owoce radości i pokoju w naszych rodzinach.

27 kwietnia we czwartek przyjmiemy Obraz Matki Bożej Częstochowskiej; tego dnia zgromadzimy się przy budującym się kościele Błogosławionych Męczenników Kutnowskich i uroczyście przejdziemy ulicami: Kochanowskiego, 1 maja, Narutowicza i poprzez Plac Piłsudskiego udamy się ulicą Królewską do naszego kościoła. Już dzisiaj zachęcam, aby znaleźć czas na wspólne powitanie naszej Matki i Królowej.

W ostatnim dniu Misji Świętych rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych domach. Nawiedzenie rozpocznie się od rodzin na Wierzbiu, zaś drugi obraz będzie nawiedzał rodziny począwszy do bloku przy Warszawskim Przedmieściu 3.

W przyszłą niedzielę taca na inwestycje, w sposób szczególny na rozbudowę naszej Szkoły Katolickiej; za ofiary dziękujemy

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Wincenty Walczak i Wojciech Łuczak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Radosnego świętowania. Szczęść Boże.