PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 KWIETNIA 2024 R.

Jutro Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; dziękujemy za ofiarę ich krwi i świadectwo wiary; szczególnie wzywamy orędownictwa Błogosławionych Męczenników Kutnowskich: ks. Michała Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego.
We czwartek 2 maja dzień flagi narodowej, pamiętajmy o naszych barwach narodowych, które są świadectwem naszego dziedzictwa i znakiem naszej tożsamości. Wywieśmy nasze flagi narodowe, aby dać wyraz naszemu przywiązaniu i miłości do Ojczyzny i Kościoła.
W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Powierzamy naszej Królowej ważne sprawy naszych rodzin i całej Polski. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny; po Eucharystii dalsze uroczystości będą w Parku Romualda Traugutta. Tego dnia z racji uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.
W sobotę 4 maja dzień św. Floriana, pamiętajmy o ofiarnej posłudze strażaków. Zapraszamy strażaków na Mszę św. o godz. 18.00.
W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Odwiedzimy chorych jak każdego miesiąca, prosimy o zgłoszenia.
Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, każdego dnia o godz. 17.30; śpiewamy Litanię Loretańską i rozważamy życie Maryi i Jej miejsce w dziele zbawienia.
Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 19 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.
Msza św. w Rocznicę Komunii Świętej będzie 26 maja o godz. 11.30.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jerzy Wojciechowski, Paweł Frąckowiak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.