PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2022 R.

Rozpoczynamy Adwent; niech czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela będzie czasem żarliwszej modlitwy i odkrywania, że dobre czyny przybliżają do Boga i ludzi.
Roraty będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty, każdego dnia o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, ponieważ one wzrastają i rozwijają się w rodzinach warto, aby nie byli sami. Będzie dla nich konkurs uczestnictwa, a na koniec nagrody za wytrwałość.
Nasze rekolekcje adwentowe będą w dniach 11, 12 i 13 grudnia, od III Niedzieli Adwentu. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, aby skorzystać z daru rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Witold Ostafiński z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
Dobrze znamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jak co roku możemy zaopatrzyć się w świece; postawione na rodzinnych stołach są znakiem, życzliwości udzielanej  potrzebującym. Świece można nabywać w naszym kiosku parafialnym; świece duże – 18 zł; małe świece 7 zł.

Korzystajmy z darów sakrametalnych; szzcególnie z sakramentu pokuty i pojednania i Komunii św. pierwszopiątkowej.
W piątek zapraszam katechetów na godz. 16.30 na spotkanie.
Za tydzień w II Niedzielę Adwentu wspieramy ofiarami do puszek Kościół odradzający się na Wschodzie, za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.
Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
We środę pamiętajmy o Księdzu Biskupie Ordynariuszu wzywając opieki jego patrona – św. Andrzeja.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Piotr Emerle, Grażyna Szymczak. Prośmy dla  nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.