PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 6 SIERPNIA 2017 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

We czwartek 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławi tablicę pamiątkową z racji 130 rocznicy konsekracji naszego kościoła, jak również z racji nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w znaku Jej cudownego wizerunku. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach VIII Letniego Festiwalu Muzycznego.

Na sumę zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, lektorów i bielanki, zapraszamy strażaków z Wierzbia i z Komadzyna, KŻR, Akcję Katolicką; proszę ich o wystawienie pocztów sztandarowych, proszę aby w procesji podjęto także feretrony i chorągwie parafialne – te znaki wykonane przez naszych przodków świadczą o ich wierze i powinny być podejmowane i przypominane.

Łączymy się w modlitwiez pielgrzymami, którzy dzisiaj wyruszają pieszo na Jasną Górę.

W przyszłą niedzielę 13 sierpnia, po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę 27 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00; już dzisiaj dziękuję za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

Trwamy w sierpniowym dziękczynieniu za dar wolności naszej Ojczyzny. Podejmujmy ten dar dla kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 r.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Bronisław Kraszewski, Iwona Olszewska, Bolesław Szeluga i Stanisław Jatczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.