UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 STYCZNIA 2017 R.

Świętej Bożej Rodzicielce Maryi powierzamy nowy 2017 rok; niech Jej wstawiennictwo pomoże odnajdować i zachowywać pokój serca. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy każdemu z nas, Kościołowi i Ojczyźnie.

Przeżywamy pierwszą niedzielę w nowym roku 2017, przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie polecamy sprawę powołań do kapłaństwa, ale i dobrego życia chrześcijańskiego. Po sumie wystawienie, wspólna modlitwa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6 stycznia  w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. o godz. 11.30 udamy się w Orszaku trzech Króli z kościoła na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w Orszak, poprzez modlitwę i stroje, które mają nam pomóc zrozumieć tajemnicę Objawienia się Zbawiciela światu.

6 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 Chór i Zespół wokalny Kutnowskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia zaprezentuje koncert kolęd; zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 scholka ze Szkoły Katolickiej przedstawi Jasełka; zapraszamy.

Dziękujemy za ubiegłoroczne zaangażowanie w życie parafialne poprzez modlitwę, obecność na Mszach świętych, poświęcony czas, pracę i ofiary. W ostatnim roku udało się dokonać generalnego remontu kaplicy na cmentarzu; podejmujemy przygotowania do rozbudowy naszej szkoły.

Dziękujemy Dobremu Bogu za 73 dzieci ochrzczonych w ostatnim roku, 85 młodzieży, które przyjęły sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowanie, za 18 par, które przyjęły sakrament małżeństwa. Modlimy się za 152 zmarłych w ostatnim roku. 

Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas  w ostatnim tygodniu w czasie kolędy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość.

Następna niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Zapraszamy do nabywania i lektury tygodnika „Niedziela”.

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.