V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 MAJA 2019 R.

Dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii; dziękujemy Dobremu Bogu za dar 30 dzieci, którzy przyjmują z miłością do swego serca Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień; zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.

Zachęcamy do zgłaszania się do Siostry Małgorzaty, kandydatów na ministrantów. Ufamy, że za rok na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej nowi ministranci otrzymają stroje liturgiczne.

W VI Niedzielę Wielkanocną 26 maja, czyli za tydzień przybędzie do naszej parafii Biskup łowicki Andrzej F. Dziuba, aby przeprowadzić wizytację kanoniczną. Będzie obecny na wszystkich Mszach świętych;o godz. 6.50 powitamy Dostojnego Gościa w progach naszej świątyni; Na Mszach świętych o godz. 7.00 i 8.30 grupy przedstawią swoje sprawozdania.

Na Mszy św. o godz. 10.00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Eucharystii dziękczynnej w 55 rocznicę święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Pisarka i ks. prał. Jana Dobrodzieja; będzie to także okazja do dziękowania Bogu za 15 lat sakry biskupiej naszego Pasterza, który przyjął święcenia biskupie 22 maja 2004 roku.

O godz. 11.30 Biskup Ordynariusz odprawi Mszę świętą z udziałem dzieci przeżywających I Rocznicę Komunii Świętej.

O godz. 18.00 będzie Eucharystia z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i po Mszy świętej odśpiewamy Litanię Loretańską.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisława Bajda, Henryk Wicik i Krystyna Mazurek. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.