V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 MAJA 2021 R.

Rozpoczęliśmy miesiąc maj, powierzajmy Maryi Matce Miłosierdzia wszystkie nasze sprawy osobiste, rodzinne oraz Kościoła i Ojczyzny. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w naszym kościele. Zachęcamy także do gromadzenia się przy naszych przydrożnych kapliczkach i krzyżach.

Dzisiaj 2 maja dzień flagi narodowej, pamiętajmy o naszych barwach narodowych, które są świadectwem naszego dziedzictwa i znakiem naszej tożsamości.

Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Powierzamy naszej Królowej siebie samych, rodziny, Polskę i Kościół święty. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlili się o pomyślność Ziemi kutnowskiej i naszej Ojczyzny.

We wtorek 4 maja dzień św. Floriana, pamiętajmy z wdzięcznością na modlitwie o ofiarnej posłudze strażaków.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Odwiedzimy chorych jak każdego miesiąca, prosimy o zgłoszenia.

W sobotę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski; pamiętamy o Solenizantach Księdzu Prałacie Seniorze i Panu Organiście.

Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 16 maja w niedzielę w dwóch grupach; na Mszy św. o godz. 11.30 i 12.45. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 30 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Halina Sienkiewicz, Andrzej Błaszczyk, Henryk Rowiński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.